Македонија
3. March 2021 - 14:44

Приведен тетовец бидејќи при преглед кај него би пронајден хероин

Денеска (03.03.2021) во 11.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ј.С.(50) од Тетово бидејќи при преглед кај него бил пронајден хероин. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.