Македонија
11. September 2019 - 20:22

Приведен скопјанец - се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.