Македонија
25. July 2021 - 10:48

Приведен скопјанец осомничен за кражба

Полициски службеници од СВР Скопје синоќа го лишиле од слобода Т.А.(26) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело кражба.

Како што соопшија од МВР, кај Т.А. биле пронајдени украдените предмети и биле вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.