Македонија
30. September 2018 - 10:54

Приведен скопјанец - навредувал граѓани и нападнал полицајци на гласачко место во Аеродром

На гласачко место во ОУ „Лазо Ангеловски“ во Скопје, машко лице го нарушило јавниот ред и мир со тоа што навредувало граѓани и физички нападнало полициски службеници, соопшти МВР.

Лицето е приведено во ПС Аеродром и утврдено е дека се работи за К.Ж.(22) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.