Македонија
7. January 2021 - 12:58

Приведен скопјанец баран за издржување казна затвор од пет години

Вчера во 17:15 часот во Скопје полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка -Отсек за потрага врз основа на издадена потерница  од Основен суд -Скопје 1 го привеле И.Б. (38) од Скопје, кој се барал за издржување на казна затвор од пет години вв чл.215 ст.1 од КЗ на РМ, информираат од МВР.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Ново на Сител