Македонија
23. March 2018 - 11:25

Приведен прилепчанец која дивеел на „Илинденска“

Вчера во Полициска станица Центар приведен е Д.М.(25) од Прилеп бидејќи околу 16,00 часот на булевар „Илинденска“ го нарушил јавниот ред и мир.

Против Д.М. е направен записник за констатиран прекршок по член 4 и член 5 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.