Македонија
30. December 2020 - 9:54

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница

На 29.12.2020 во 18.30 часот во населба Лисиче, Скопје, полициски службеници од Сектор за меѓународна полициска соработка во содејство со Интервентна полиција, врз основа на судска наредба, го привеле лицето Ј.Љ.(45) од Скопје кој се барал со потерница за издржување на казна затвор од две години за сторено кривично дело  по член 247 од Кривичниот законик. 

Лицето е спроведено во казнено-поправната установа Затвор Идризово.