Македонија
26. October 2020 - 13:18

Приведен арачиновец за издржување казна затвор од 10 години

На 26.10.2020 во 10:50 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага го приведоа О.Б. (53) од с.Арачиново, кој се барал со меѓународна потерница за издржување на казна затвор од 10 години. Лицето ќе биде спроведено во КПД Идризово.

Ново на Сител