Македонија
10. December 2020 - 15:54

Приведен 26-годишен скопјанец кој омаловажувал полициски службеници и го рушел јавниот ред

На 09.12.2020 во 13,30 часот во Скопје, пред угостителски објект на плоштад Македонија, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Н.С.(26) од Скопје, бидејќи истиот го нарушил јавниот ред и мир, а потоа ги омаловажувал полициските службеници.

По целосно документирање на случајот, против пријавениот ќе биде поднесена соодветна пријава.