Македонија
17. April 2021 - 19:44

Приведен 23-годишен Битолчанец, откако кај него бил пронајден нож

На 16.04.2021 во 17,50 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода П.Д.(23) од Битола бидејќи при обид за негово легитимирање истиот агресивно се однесувал и кај него бил пронајден нож.

Известен е Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.