Македонија
25. September 2020 - 18:59

Приведен 22-годишен скопјанец - нападнал жена и украл златен ланец

На 25.09.2020 околу 14 часот приведен е Ф.С. (22) од Скопје, кој кратко време пред приведувањето, на крстосницата помеѓу ул. Хо Ши Мин и ул. Лазо Дренков ја нападнал М.Л. и од неа украл златен ланец. По приведувањето, Ф.С. го признал делото и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.