Живот
4. December 2015 - 10:11

Принцот Хари играше рагби со јужноафрикански деца

Кога сте виделе некој пипадник на британското кралско семејство во опуштено издание како босоног игра рагби? Одговорот е никогаш.

Но, тоа сега се менува благодарение на принцот Хари, кој се наоѓа во Јужна Африка, каде не можеше да одолее да не заигра рагби со локалните деца.

Без чевлли, во маица со кратки ракави и во шорцеви, принцот се смееше, навиваше и ги бодреше најмалите играчи. Фотографии од случката го обиколија светот.

Принцот Хари не само што им помага на лица ширум светот и ја подгинува свеста за работа на разни хуманитрани организации, туку и се обидува директно ги усреќи луѓето, што е за секоја пофалба.

Со ова 31-годишниот принц како да сака да покаже дека деновите на скандали и забави се зад него и дека е време за „некои сериозни работи“.

Останува уште прашањето кога принцот ќе ја најде својата принцеза. Се шпекулира дека Хари се смирил со поранешната девојка Челзи Дејви, со кој беше во врска седум години, со повремни прекини, но за тоа засега нема потврда.