Фудбал
22. September 2017 - 7:17

Примера: Барди „стави печат“ на триумфот над Реал Сосиедад

Со голот постигнат од слободен удар во 89 минута Енис Барди ја „завери“ победата од 3-0 на Леванте на последниот дуел од 5.коло од Примера против Реал Сосиедад. Претходно стрелци на головите беа: чема 45.минута и Моралес 75.минута од пенал.

Со оваа победа Леванте по пет кола има 9 бодови и се наоѓа на 5.место на табелата во Примера.