Македонија
7. September 2019 - 18:14

При преглед пронајден нож и кокаин кај Стружанец

На 06.09.2019 околу 23,45 часот, во Полициската станица Гостивар на паркинг пред угостителски објект на излезот од Гостивар, приведен е Г.С.(32) од Струга. При преглед кај Г.С. пронајден е нож и кокаин. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.