Македонија
15. May 2019 - 11:22

При контрола на возило на наплатна рампа пронајдено 1,1 килограм марихуана

Вчера околу 19.00 часот на автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот“, при контрола на возило „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С. Б. (33) од Велес, полициски службеници  пронашле кесе со околу  1,1 килограм марихуана. По целосно документирање на случајот против С.Б. ќе биде поднесена соодветна пријава.