Свет
8. јуни 2019 - 10:58

Претседателот на Кина ќе паднеше од бина, обезбедувањето на Путин го фати

Претседателот на Кина Си Џинпинг за време на посетата на Русија, каде имаше средби со рускиот колега, Владимир Путин, ќе доживееше мала незгода.

На настан додека тој ги поздравуваше присутните, подаде рака кон еден од нив и за малку ќе паднеше од бината. Но, за среќа, во близина му беше обезбедувањето на Путин кое го задржа да не падне.