Македонија
18. February 2019 - 10:51

Претежно сончево и потопло време

Следува период на претежно сончево и потопло време со пораст на дневната температура.

Времето денеска ќе биде сончево, со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од -6  до два степени Целзиусови, а дневната од 8 до до 18 степени.

Во Скопје слично време, со утринска  температура од -2 степени целзиусови, а дневната ќе достигне 15 степени.

Утре ќе преовладува сончево време, со слаб југоисточен ветер. Минимална температура ќе се движи од -3 до 3  степени Целзиусови, а максимална температура од 12 до 17 степени.