Македонија
2. December 2021 - 16:38

Претепан таксист во Скопје

На 01.12.2021 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Кисела Вода, Љ.К.(61) од Скопје бил физички нападнат од едно лице додека бил на работно место како такси возач во такси компанија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.