Македонија
16. August 2018 - 21:35

Престрелка во Чаир, полицијата на терен

Околу 19:00 часот вечерва на улицата Лазо Трповски во Чаир по претходна расправија помеѓу три лица дошло до меѓусебна престрелка, но за среќа нема повредени. Инцидентот се случувал во близина на маркетот кој е лоциран на улицата. Според неофицијални информации причина за претстрелката биле меѓусебни нерасчистени имотно правни односи. Полицијата за Сител го потврди случајот и инфомира дека полициски епипи вршат увид на местото на настанот, но повеќе детали најавуваат за во текот на утрешниот ден.

 

Иван Кузмановски