Македонија
19. January 2018 - 9:11

Премиерот Заев на Водици во Струга

По повод чествувањето на големиот христијански празник Богојавление-Водици, денеска премиерот Зоран Заев ќе биде во Струга.

Како што информира владината прес-служба, Заев ќе присуствува на чинот на положување на крстот и осветување на водите во реката Црн Дрим.