Фудбал
29. October 2016 - 12:26

Премиер лига: Тотенхем домаќин на Лестер во дербито на колото

 
 Во фудбалскотот првенство на Англија, викендов на програмата се натпреварите од 10.коло во Премиер лигата. 
 
Дерби натпреварот ќе се игра во Лондон, каде тимот на Тотенхем ќе биде домаќин на актуелниот шампион Лестер. 
 
Ова е еден од седумте натпревари кои ќе се играат денеска. Останатите двојки се: Сандерленд – Арсенал, Манчестер Јунајтед – Барнли, Мидлсборо – Бурнемут, Ватфорд – Хал, ВБА - Манчестер Сити и Кристал Палас – Ливерпул.
 
Утре на програмата се натпреварите Евертон - Вест Хем и Саутемптон – Челзи, додека колото ќе биде комплетирано во понеделник со средбата Стоук – Свонси. 
 
Табела: Манчестер Сити 20 бодови, Арсенал 20, Ливерпул 20, Челзи 19, Тотенхем 19,