Фудбал
28. August 2016 - 7:47

Премиер лига: Рашфорд донесе „екстра“ победа за М.Јунајтед

Маркус Рашфорд кој во игра влезе од клупата за резервни играчи, со гол во судиското надополнување, му донесе победа на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Хал.
 
Со овој триумф Јунајтед му се приклучи на Челзи како единствени екипи со максимален број бодови по првите три кола во Премиер лигата, а шанса за таков биланс ќе има уште Манчестер Сити кого утре го очекува дуелот од оваа рунда.
 
Резултати на досега завршените натпревари од 3.коло во Премиер лигата:
 
Тотенхем – Ливерпул 1:1,
Челзи – Барнли 3:0,
Кристал Палас – Борнмут 1:1,
Евертон – Стоук 1:0,
Лестер – Свонси 2:1,
Саутемптон – Сандерленд 1:1,
Вотфорд – Арсенал 1:3 и 
Хал – Манчестер Јунајтед 0:1.
 
Колото денеска ќе биде заокружено со дуелите:
 
ВБА – Мидлзброу и 
Манчестер Сити – Вест Хем.
 
Табела: Челзи 9 бодови, Манчестер Јунајтед 9, Евертон 7, Манчестер Сити 6 (натпревар помалку), Хал 6, Тотенхем 5,...