Фудбал
12. August 2017 - 11:39

Премиер лига: Челзи го пречекува Барнли

Шампионот на Англија Челзи новата сезона ќе ја почне со денешниот натпревар против Барнли на домашен терен. Почетокот на дуелот е во 16 часот. Во истиот термин играат уште:

Кристал Палас - Хадерсфилд
Евертон - Стоук
Саутемптон - Свонси
ВБА - Бурнемут.
Во тереминот од 18:30 часот е дуелот меѓу Брајтон - Манчестер Сити, додека денеска први ќе истрчаат играчите на Вотфорд и на Ливерпул почеток 13:30 часот.
Утре се играат два натпревара од 1.коло: Манчестер Јунајтед - Вест Хем и Њукасл - Тотенхем.
Вчера на отворањето на Премиер лигата Арсенал - Лестер 4:3.