Фудбал
12. May 2017 - 23:36

Премиер лига: Челзи го победи ВБА за освојување на титулата

Фудбалерите на Челзи ја освоија титулата во Премиер лигата откако вечерва во еден од првите два дуела од 37.коло го победија ВБА со 1:0, а стрелец на голот беше Батшуаи во 82.минута.

Ова за Челзи е шеста титула шампион на Англија.
На вториот дуел одигран вечерва Евертон го победи Вотфорд со 1:0.