Македонија
21. November 2018 - 14:28

Прегазено 11-годишно девојче во Чаир

Вчера во 16.40 часот на крстосницата од улица „Кемал Сејфула“ и улица „Крсте Асенов“ патничко возило „опел aстра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(55) од Скопје удрило во 11-годишно девојче, кое било пренесено во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.