Македонија
14. February 2018 - 10:12

Прегазена жена во Скопје

Жена на 43- годишна возраст е прегазена на скопските улици. Според информациите на МВР,  вчера  околу 21,05 часот во Скопје на улица „Мајски манифест“, М.С.(44) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“ со скопски регистарски ознаки удрила во пешакот Т.Ш.(43) од Скопје. Т.Ш. со возило на Итна медицисна помош е пренесена во Градска општа болница „8-ми Септември“, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на коксигејална коска) и надвор од животна опасност е задржана на понатамошно лекување. Извршен е увид на местото на настанот.