Македонија
25. December 2017 - 15:32

Прегазена жена на пешачки на „Партизанска“- итно пренесена на Ургентен

Жена е прегазена на улицата „Партизански одреди“ спроти Градежен факултет кај трговскиот центар Буњаковец.

Прегазена е додека поминувала на пешачки премин, од патничко возило Голф 3.

Во моментов на терен интервенира брза помош, по што прегазената ќе биде пренесена на Ургентен, пренесува Република.