Македонија
24. January 2018 - 13:01

Прегазена жена на „Партизанска“- итно пренесена во болница

Вчера околу 14 часот на булеварот "Партизански одреди" автобус „Јутонг“ со скопски регистарски ознаки управуван од 51-годишниот Р.Ќ.од Скопје удрил во 82-годшната Д.С. 

Од незгодата со  тешки телесни повреди се задобила Д.С. која со возило на Брза помош била пренесена во  Градската општа болница „8-ми Септември“.

Од полицијата преземаат мерки за расчистување на случајот.