Спорт плус
4. December 2017 - 16:18

Предизвикале делириум кога во танги се појавиле на трибини, а сега го најавиле и присуството на Мундијалот

Нема сомневање дека на натпреварите во Ц групата на Светското првенство во Русија ќе гледаме спектакл на трибините, а причината за тоа е репрезентацијата на Перу.

Поточно нивните секси навивачки кои го најавија присуството на Мундијалот каде Перу игра против Франција, Данска и Австралија.

Овие две навивачки вниманието го привлекоа почетокот на октомври кога Перу гостувал на Аргентина за време на квалификациите. Натпреварот завршил со резултат 0:0, а Перу потоа низ дополнителните квалификации поминал понатаму.

Во два меча го совладале Нов Зеланд и по 36 години ќе играат на Светско првенство.