Македонија
28. October 2020 - 21:50

Пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска позитивна на Ковид-19

 Пратеничката од редовите на СДСМ, Славјанка Петровска, е позитивна на Ковид-19. Таа на својот фејсбук профил соопшти дека попладнево ненадејно добила покачена температура и омалаксаност додека била на седница на Собрание и оти по тестирањето добила позитивен резултат на коронавирус.

– Попладнево се тестирав и за жал резултатот е позитивен. Изминативе денови имав ограничени движење и физичко присуство на состаноци, каде постојано носев заштитна маска. Ги почитував правилата, но очигледно е дека имало момент на невнимание. Ве замолувам бидете внимателни, болниците се преполни, лекарите изморени, а ние сме лесни ранливи. Чувајте се, пишува пратеничкат Славјанка.

Воедно, Петровска за јавноста е позната како дополнителен заменик-министер за внатрешни работи во време на техничката влада.