Џет-Сет
19. јуни 2018 - 21:10

Познатиот рапер изрешетан во автомобил, естрадата во шок

Познатиот млад рапер бил крвнички убиен пред салон за продажба на мотори.

Раперот XXXTentacion (20) е убиен вчера попладне пред продажен салон за мотори во Флорида.

Непознатите напаѓачи го изрешетале раперот кој бил во неговиот автомобил и се избегале.

Како што пренесуваат светските медиуми, музичарот во попладневните часови отишол во салон со намера да си купи нов мотор. Кога излегол од продавницата, седнал во својот автомобил, а тогаш му се приближиле маскирани напаѓачи, по што еден испукал кон него неколку куршуми.

Очевидци велат дека раперот набрзо потоа починал од здобиените повреди. полицијата интензивно трага по напаѓачите, а понудена е награда од 3.000 долари за оној кој има информација за убијците.

Раперот за кратко време стана многу популарен во САД, а неодамна беше ослободен од куќен притвор кој му беше даден откако ја претепал својата бремена девојка.

По објавената вест за смртта на раперот, преку социјалните мрежи се огласи и Канје Вест кој изрази сочувство.

-Почивај во мир. Не ти кажав колку голема инспирација ми беше додека беше меѓу нас. Ти благодарам што постоеше, напиша Канје на Твитер.