Балкан
19. May 2016 - 9:33

Познатиот актер уапсен со 50 грама кокаин

Полицијата во Србија спроведува голема акција за приведување на дилери на дрога. Според податоците на српскиот Курир, во акцијата на полицијата утрово паднал и легендарниот српски актер, Ѓоша, кој секогаш знае сите да не насмее.
 
48-годишниот Богољуб Митриќ познат како Ѓоша сосема случајно паднал во рацете на полциијата, тој дури не бил ни еден од осомничените. Тој бил уапсен откако полицијата кај него нашла 50 грама кокаин.
 
Повеќе детали не се познати се уште.