Loading Video...
Фудбал
11. January 2018 - 14:09

Познати двојките за полуфиналето на францускиот Лига Куп

 
 
Монако – Монпеље и Рен – ПСЖ се двојките за полуфиналните дуели во францускиот Лига куп. 
 
Ова откако синоќа беа одиграни три осминафинални дуели во кои бранителот на трофејот ПСЖ на гости го совлада Амиен со 2-0, а Монпеље се радуваше на минимална победа (1-0) против Анже, додека најефикасно беше на средбата Рен – Тулуз која заврши со победа на домаќините со 4-2
 
Полуфиналните средби во ова натпреварување се закажани за 31 јануари. а финалето на  31 март.