Фудбал
13. September 2018 - 12:42

Познати двојките за 1/8-финалето во Купот на Македонија

Денеска со ждрепката која беше извршена во просториите на ФФМ беа одредени двојките за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија. 
 
 
ФУДБАЛ - КУП НА МАКЕДОНИЈА  1/8 финале 
 
Тиквеш - Работнички
Вардар - Македонија Ѓ.П.
Пелистер - Беласица
Гостивар - Победа
Брегалница - Академија Пандев
Скопје - Силекс
Шкендија - Кит Го
Слободна е екипата на Кораби
 
Првите натпревари ќе се играат во среда (19 септември), а реванш дуелите на програмата се на 10 октомври