Фудбал
21. October 2020 - 16:58

Познати четвртфиналистите во фудбалскиот Куп на Македонија

На фудбалските терени во нашата земја попладнево беа одиграни натпреварите од осминафиналето во националниот куп, по што се познати осумте екипи кои ќе продолжат во четвртфиналната фаза. 
 
 КУП НА МАКЕДОНИЈА - 1/8 ФИНАЛЕ
 
АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ВАРДАР 1 – 0 
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. - КАМЕНИЦА САСА 6 – 0 
ШКЕНДИЈА - ГОСТИВАР 1 – 0    
ШКУПИ - КИТ ГО 5 – 0 
КОЖУФ - СИЛЕКС 1 – 3 
СТРУГА ТЛ - РАБОТНИЧКИ 4 – 3  пен (0-0)
БРЕГАЛНИЦА - БЕЛАСИЦА 0 – 1 
РЕНОВА - ПЕЛИСТЕР  6 – 5  пен (2-2)
 
1/4 финалните пресметки на 25. ноември, додека напролет на ќе се играат полуфиналните и финалниот меч