Џет-Сет
28. November 2019 - 11:36

Познатата манекенка се породи во автомобил: Болките и почнаа среде шума, родителите се избезумија

Чешката манекенка Петра Немцова (40) се породи и на свет донесе син, но на невообичаен начин кој никако не можеше да го очекува.

Петра во петокот на 15 ноември роди син, но дури сега собра сили конечно да проговори за тоа низ што помина.

Детето е родено шест недели порано и тоа додека Петра и нејзиниот партнер Бенјамин биле на излет во природа.

Кога сфатија дека породувањето почнува, влегле во возилото и тргнале кон болница, но манекенката патем се породила.