Македонија
21. January 2018 - 13:07

Познат идентитетот на убиената жена во Чаир

Жена усмрти друга жена во инцидент кој се случил синоќа на улицата „Дижонска“ во скопската населба Чаир.

Телевизијата SHENJA објавува детали за убиството што се случи синоќа на улицата „Дижонска“ во скопската населба Чаир.

Како што дознава TV SHENJA, вчера на местото дошла Ж.К (1976) од Тетово, која ја нападнала М.Ш. (1984) со секира. Потоа, M.Ш ја прободела со нож и ја усмртила Ж.К.

Ж.К била испратена со возило на брза помош во болница, но им подлегнала на повредите

Екипи од МВР и Јавното Обвинителство веднаш излегле на местото на настанот за да го истражат случајот.

Се очекува МВР да излезе со официјална верзија за убиството на Дижонска.