Македонија
18. October 2016 - 22:52

Познат и епиценторот: Еве кој е интезитетот на последниот земјотрес вечерва!

Исклучително слаб бил последниот потрес кој вечерва во 22:14 часот беше почувствуван во Скопје. Според информациите објавени од европската макросеизмичка оперваторија, потресот бил со интензитет од 1,8 степени според Рихтер, а епицентарот бил на 4 километри од наслебата Радишани во Визбегово