Џет-Сет
27. February 2017 - 11:34

Познат фудбалер пронајден мртов во гаража

Шок во Хрватска, откако поранешниот фудбалер на Динамо од Загреб Ѕвездан Цветковиќ е пронајден мртов утрово во својата гаража.
 
Точната причина за смртта не непозната, но хрватскиот портал 24 часа дознава дека станува збор за природна смрт.