Loading Video...
Балкан
11. November 2021 - 21:29

Пожарот во ковид болница во Романија смртоносен за двајца пациенти

Во пожар во ковид болница во романскиот град Плоешти загинаа двајца пациенти а една медицинска сестра е повредена. Спасени биле 16 пациенти. Причината за пожарот сѐ уште не е позната.

Романскиот министер за здравство изјави дека ќе се отвори истрага за трагедијата.

Инаку, ова е четврти пожар во болница во Романија со човечки жртви за една година.