Свет
12. January 2016 - 10:46

Пожар во висококатница во Истанбул

Пожар зафати висококатница во Истанбул, јави туирската телевизија Си-Ен-Ен Турк.

Инцидентот се случил во квартот Малтепе. Во зградата која е во пламен, има голем број блокирани луѓе, јави Си-Ен-Ен-Турк.