Македонија
10. December 2016 - 12:51

Пожар во објектот на Македонска филхармонија

Пожар утрово во 4.45 часот избувнал во кругот на објектот на Македонска филхармонија, при што едно лице, вработено како обезбедување, се задушило од чад и е пренесено на Токсикологија каде е задржано на понатамошно лекување.  

Од Министерството за внатрешни работи информриаат пожарот избувнал во  монтажната канцеларија (контејнер) на фирмата која изведувала градежни работи на објектот, а го забележал Н.М. (41) од Скопје вработен како обезбедување.