Свет
7. April 2019 - 15:34

Пожар во метрото во Москва, нема повредени

Во метрото во Москва избувна пожар во кој нема настрадани патници.

– Нема патници на подрачјето каде што избувна пожарот. Нема опасност за патниците, изјави претставник на Министерството за вонредни состојби и додаде дека пожарот е изгаснат и се испитуваат неговите причини.

Според него, немало потреба ниту за евакуација.