Македонија
11. February 2019 - 10:42

Пожар утрово во затворот Идризово, изгоре кровната конструкција

Пожар избувнал рано утрово во затворот во Идризово.

Како што соопштија од Противпожарната бригата-Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Причинета е штета од околу 15 000 денари, а пожарот бил ставен под контрола за еден час, соопштија од противпожарната бригада.