Македонија
5. September 2019 - 19:53

Пожар на Скопска Црна Гора над село Брњарци

Попладнево избувна пожар помеѓу селата Брњанци и Страчинци на падините на  Скопска Црна Гора.

Екипите на ДЗС се на терен и го гаснат пожарот со канадери, пренесува 24 Инфо.

Од МВР се уште нема официјална информација за пожарот.