Македонија
26. February 2016 - 19:08

Повторно снег во Македонија, еве каде вее во моментов

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на Попова Шапка.

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри има на планинскиот премин Стража.