Македонија
9. March 2016 - 13:34

Повредениот мотоциклист им подлегна на повредите

Во врска со настан „сообраќајна незгода“ која се случи на 06.03.2016 година во 05.05 часот во Скопје на бул. „Борис Трајковски“ и ул. „Христо Татарчев“, помеѓу патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А. и мопед „Јуајие“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Т., учесникот Д.Т. им подлегнал на повредите на 07.03.2016 година во 22.00 часот во Градската општа болница Св. Наум Охридски, а смртта е констатирана од страна на доктор.