Македонија
16. May 2019 - 10:54

Повредени две лица во Кичево

Повредени двајца пешаци во Кичево, лицата биле веднаш пренесени во болница. Како што стои во билтенот на МВР, вчера  во 15.45 часот на бул.„Ослободување“ во Кичево, З.М.(30) од с.Вранештица, кичевско, управувајќи патничко возило „Опел Фронтера“ со кичевски регистарски ознаки, удрил во пешаците Ѓ.А.(32) и Т.Д.(36), двете од Кичево. Тие се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во Медицински центар Кичево, каде им била укажана лекарска помош, по што и двете била префрлена во Клиничката болница Битола на понатамошно лекување. Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево.