Македонија
5. July 2022 - 21:47

Повреден полицаец | ФОТО

Најмалку еден полициски службеник е повреден во немирите кои предмалку избувнаа пред зградата на Собранието. Откако полицијата тргна напред за да ги растера демонстрантите и застана пред споменикот на Никола Карев, демонстрантите почнаа да фрлаат тврди предмети кон кордонот.

Во инцидентот е повреден еден од полициските службеници кого неговите колего го извелкоа на раменици.