Македонија
13. July 2020 - 10:55

Повреден 16-годишен велосипедист откако бил удрен од автомобил

На 12.07.2020 во 19.48 часот било пријавено дека во Битола, на крстосница од ул.„Баталјон Стив Наумов“ и ул.„Сремска Митровица“, патничко возило „пежо 106“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(58) од Битола, удрило во шестгодишен велосипедист од Битола. Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.